Hoppa till huvudinnehållet / Skip to main content
Stäng rutan
Stäng rutan

Ring till TeleTal 020-22 11 44

TeleTal är tillgängligt för alla i landet som har tal-, röst och språksvårigheter. Samtalet är kostnadsfritt.

Information om tillgänglighet » Stäng rutan

Almedalsveckan
Telefon: 0498-26 93 10
E-post: almedalsveckan@gotland.se

Telefontid helgfri måndag-fredag
klockan 09.00-12.00 samt 13.00-15.00

Webb TV och webbradio

Vill du ha hjälp med att direktsända ditt evenemang på Internet? Här hittar du företag och organisationer som kan leverera video- och ljudsändningar på nätet. 

Almedalsveckan ansvarar inte för nedan leverantörer. Synpunkter tas gärna emot om någon leverantör visar sig inte uppfylla utlovade nivåer. 

Vill du också synas här? Tveka inte att kontakta Almedalsveckan.

Aha! Produktion

Kontakt: Hanna Blanksvärd
Telefon: 08-457 45 33, 0707-536 925
E-post: hanna.blanksvard@ahaproduktion.se
Hemsida: www.ahaproduktion.se

Allaf Film

Filmare och videofotograf, dokumentation, direktsändning.
Kontakt: Darya Allaf
Telefon: 070-727 79 28
Hemsida: www.allaffilm.se

Alliance Production AB

Kontakt: Anders Grudd
Telefon: 0708-8612375
E-post: anders.grudd@aptv.se
Hemsida: aptv.se/

Broadcast House

Brantingsgatan 47
115 35 STOCKHOLM
Kontakt: Mikael Koff
Telefon: 070 580 12 00, 08 411 87 00
E-post: mikael@broadcasthouse.se
Hemsida: www.broadcasthouse.se

Crew TV

Kontakt: Scott Lakey
Telefon: 070-778 72 50
E-post info@crewtv.com
Hemsida: www.crewtv.com

Framelab AB

Filmproduktion, webbsändningar, Fotograf
Sveavägen 124, 113 50 Stockholm
Kontakt: Caroline Bondhus, Producent och projektledare
Telefon: 073-54 46 942
E-post: caroline@framelab.se
Hemsida: www.framelab.se

FöretagsTV

Kontakt: Pelle Strindberg Jutehammar, producent
Telefon: 070-308 20 42
E-post: pelle@foretagstv.com
Hemsida: www.foretagstv.com

Gunilla Hellgren Media

Filmare, journalist, videoreporter, dokumentation

Kontakt: Gunilla Hellgren
Blomstervägen 5, 352 33 Växjö
Telefon: 070-297 4224
E-post: media@gunillahellgren.se
Hemsida: www.gunillahellgren.se

Kooperativet Levande Video

Kontakt: Nils Bryntesson
Telefon: 0703-18 65 50
E-post: info@levandevideo.se
Hemsida: www.levandevideo.se

Mediemerah

Hammarby Fabriksväg 43 7 tr
120 30 Stockholm
E-post: info@mediemerah.com
Hemsida: www.mediemerah.com

Red Carpet Media AB

Kontakt: Jennie Tinderfjäll
Telefon: 070-3659690
E-post: jennie.tinderfjall@redcarpetmedia.se
Hemsida: www.redcarpetmedia.se

Rumblewood HB

Eventfilmning, foto och redigering - med en själ!

Telefon: 0498 55-000
E-post: info@rumblewood.com
Hemsida: www.rumblewood.com/almedalsveckan

Segerberg Media Visby

Kontakt: Olof Segerberg
Telefon: 070-480 30 23
E-post: olof@segerbergmedia.se
Hemsida: www.segerbergmedia.se

Snabbmedia

Kontakt: Eli Fogelman
Telefon: 0704-06 48 98
E-post: eli.fogelman@snabbfilm.se
Hemsida: www.snabbmedia.se

Spets Produktion

Kontakt: Pål Hamel, projektledare Almedalen
Telefon: 0707-27 04 46
E-post: pal.hamel@spetsproduktion.se
Hemsida: www.spetsproduktion.se

Spocks Family AB

Film, livestreaming, dokumentation

Kontakt: Marie Carlsson, Produktionsledare
E-post: marie@spocks.se
Telefon: 073-7618443

Robin Danehav, Producent
Telefon: 070-7504749
E-post: robin@spocks.se

Hemsida: www.spocks.se

Watermark Media Lab

Kontakt: Viktor Rommedahl
Telefon: 0733-30 40 05
E-post: viktor@wml.se
Hemsida: www.wml.se/streaming

Whitework

Kontakt: Paul White
Telefon: 0707-88 02 22
E-post: paul@whitework.se
Hemsida: www.whitework.se

Wisby Webbmedia AB

Kontakt: Andreas Sallmunds
Telefon: 0702-53 29 23
E-post: andreas@wisbywebbmedia.se
Hemsida: www.wisbywebbmedia.se

Sidan uppdaterad: 7 mars 2018
Ansvarig för sidan: Almedalsveckan

Translation

Google Translate will translate the entire website to the language of your choice in a matter of seconds. However, keep in mind that as the Google translation is automated the result is not going to be completely accurate. Choose the language in the menu to the right.

English

På almedalsveckan.info använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta surfa godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?