Hoppa till huvudinnehållet / Skip to main content
Stäng rutan
Stäng rutan

Ring till TeleTal 020-22 11 44

TeleTal är tillgängligt för alla i landet som har tal-, röst och språksvårigheter. Samtalet är kostnadsfritt.

Information om tillgänglighet » Stäng rutan

Almedalsveckan
Telefon: 0498-26 93 10
E-post: almedalsveckan@gotland.se

Telefontid helgfri måndag-fredag
klockan 09.00-12.00 samt 13.00-15.00

Riksdagspartierna

Huvudarrangör för Almedalsveckan är de lokala politiska partier som finns representerade i riksdagen. 

Ordförandeskapet är rullande mellan partierna. Ordförande 2018 är Eva Ahlin Centerpartiet. 

Centerpartiet

Annica Roos
Telefon: 08-617 38 00
E-post: annica.roos@centerpartiet.se
Hemsida: www.centerpartiet.se

Centerpartiet Gotland

Eva Ahlin, lokal representant
Telefon: 073-96 26 700
Telefon: 0498-21 21 04
E-post: eva.ahlin@centerpartiet.se
E-post: gotland@centerpartiet.se
Adress: Box 2014, 621 26 Visby
Hemsida: www.centerpartiet.se

Kristdemokraterna

 

Pontus Karlsson, projektledare
Telefon: 08-723 25 25
E-post: pontus.karlsson@kristdemokraterna.se
Adress: Munkbron 1, Box 2373, 103 18 Stockholm
Hemsida: www.kristdemokraterna.se

Kristdemokraterna Gotland

Sara Lidqvist, lokal representant
Telefon: 070-273 67 62
E-post: sara.lidqvist@kristdemokraterna.se
Adress: Toffelgränd 3, 623 51 Hemse
Hemsida: www.wp.kristdemokraterna.se/gotland

 

Liberalerna

Jonatan Ohlin
Telefon: 08-7865194, 072-2252784
E-post: jonatan.ohlin@riksdagen.se
Adress: Liberalernas riksdagskansli, Riksdagen, 100 12 Stockholm
Hemsida: www.liberalerna.se

Liberalerna Gotland

Claes Nysell, lokal representant
Telefon: 0708-891756
E-post: claes.nysell@liberalerna.se
Adress: Regementsgatan 2, 621 50 Visby
Hemsida: www.liberalernagotland.se

Miljöpartiet

Hanne Simonsen, projektledare
Telefon: 070-372 73 23
E-post: hanne.simonsen@mp.se
E-post: almedalen@mp.se
Hemsida: www.mp.se
 

Miljöpartiet Gotland

Karin Åström, lokal representant
Telefon: 0498-21 55 30
Telefon: 0730-39 55 30
E-post: karin.astrom@mp.se
Adress: Adelsgatan 41, 621 57 Visby
Hemsida: www.mp.se/gotland

Moderaterna

Filip Solsjö, projektledare

Telefon: 072-58 69 016
E-post: filip.solsjo@riksdagen.se
Adress: Moderaternas riksdagskansli, Mynttorget 1, 100 12 Stockholm
Hemsida: www.moderaterna.se

Moderaterna Gotland

Patrik Thored, lokal representant
Telefon: 073-531 88 69
E-post: patrik.thored@moderaterna.se
Adress: Österväg 2, 621 45 Visby
Hemsida: www.moderaterna.se/gotland
 

Socialdemokraterna

Peter Liljeros
Telefon: 08-786 58 73
Telefon: 072-576 58 73 
E-post: peter.liljeros@socialdemokraterna.se
Adress: Socialdemokraterna Partistyrelsens kansli, 100 12 Stockholm
Hemsida: www.socialdemokraterna.se

Socialdemokraterna Gotland

Leif Dahlby, lokal representant
Telefon: 0498-20 37 10
Telefon: 076-836 99 50
E-post: leif.dahlby@socialdemokraterna.se
Adress: Stenhuggarvägen 6, 621 53 Visby
Hemsida: www.socialdemokraterna.se/distrikt/gotland

Sverigedemokraterna

Mattias Wester
Telefon: 072-726 40 20
E-post: mattias.wester@riksdagen.se
Hemsida: www.sd.se

Sverigedemokraterna Gotland

Lennart Pettersson, lokal representant
Telefon: 070-646 75 04
E-post: lennart.h.h.pettersson@sd.se
Adress: Rone Getor 835, 623 47 Hemse
Hemsida: www.gotland.sd.se

Vänsterpartiet

 

Åsa Mattsson, pressansvarig
Telefon: 070-238 90 21
E-post: asa.mattsson@riksdagen.se
Hemsida: www.vansterpartiet.se

Vänsterpartiet Gotland

Per Edman, lokal representant
Telefon: 073-619 17 33
E-post: gotland@vansterpartiet.se
Adress: Österväg 5, 621 45 Visby
Hemsida: www.gotland.vanterpartiet.se

Sidan uppdaterad: 1 februari 2018
Ansvarig för sidan: Almedalsveckan

Translation

Google Translate will translate the entire website to the language of your choice in a matter of seconds. However, keep in mind that as the Google translation is automated the result is not going to be completely accurate. Choose the language in the menu to the right.

English

På almedalsveckan.info använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att fortsätta surfa godkänner du att vi använder cookies. Vad är cookies?